Vrácení a reklamace zboží

 

 1.         Odstoupení od kupní smlouvy a vrácení zboží bez udání důvodů
 • Jako zákazníci máte ze zákona právo odstoupit od uzavřené kupní smlouvy a vrátit zakoupené zboží do 14 dnů bez udání důvodu. I když za naše výrobky dáme vzhledem k osobním zkušenostem s jejich používáním ruku do ohně, může se stát, že vám výrobek po doručení “nepadne do oka” a je škoda, aby u vás ležel na dně skříně, když může udělat radost někomu jinému.Postup a lhůty pro vrácení zboží:
  • Zboží můžete vrátit bez udání důvodů ve lhůtě 14 dnů ode dne převzetí zásilky se zbožím.
  • Oznámení o odstoupení od smlouvy nám stačí v té nejjednodušší formě: napište na e-mail info@vitaora.cz,které zboží nám chcete vrátit a připojte číslo objednávky / faktury (variabilní symbol); rozhodující je datum doručení této informace, v odůvodněných případech to může být prokazatelné datum odeslání oznámení.
  • Termín pro vrácení zboží: 14 dnů od odeslání oznámení o odstoupení od smlouvy.

  Podmínky pro vrácení: zboží uveďte do původního stavu; přiložit můžete fakturu, rozhodně však přiložte vyplněný formulář odstoupení od smlouvy (  DOC / PDF )

  • nebo podle něj napište odstoupení ručně; zboží musí být vráceno kompletní, pokud možno v originálním obalu a nesmí jevit známky opotřebení či poškození; náklady na vrácení zboží nesete vy jako kupující.
  • Je-li vrácené zboží poškozeno porušením povinností kupujícího, jsme oprávněni uplatnit nárok na náhradu za snížení hodnoty zboží a započítat jí na vracenou částku kupní ceny.
  • Zboží zašlete na adresu: VITAORA s.r.o., Na Pátku 122, 337 01 Rokycany
  • Vrácení peněz: nejdéle do 14 dnů od doručení vráceného zboží na bankovní účet, který uvedete v přiloženém formuláři, jinak na bankovní účet, ze kterého byla platba kupní ceny odeslána.

  Přišlo vám zboží nekompletní nebo jiné? I to se může stát – v takovém případě nás prosím co nejdříve kontaktujte (info@vitaora.cz, telefon +420775715000 – p. Vondráčková). Samozřejmě vám urychleně zašleme chybějící / správné zboží. Náklady na vrácení špatně dodaného zboží jdou k naší tíži – tzn., že vám budou vráceny společně s částkou za zboží.

  1. Záruky

  Jako spotřebitel máte ze zákona záruku za jakost na spotřební zboží v trvání 2 roky (záruční doba). Pokud nejste spotřebitel, tedy zboží kupujete například jako firma nebo živnostník (tzn. na daňovém dokladu je vaše IČ), platí pro vás smluvní záruka za jakost 1 rok.
  Záruční doba běží ode dne převzetí zboží. Nepočítá se do ní případná doba vyřizování reklamace zboží až do doby, kdy je kupující povinen po skončení záruční opravy zboží převzít.
  Dojde-li při reklamaci k výměně zboží za nové nebo k výměně součástky, na kterou je poskytnuta záruka, začíná běžet záruční doba znovu od začátku od dne převzetí.
  Na dárky poskytnuté zdarma nelze výše uvedené uplatnit.

  1. Reklamace
  • informujte nás nejprve e-mailem na info@vitaora.cz,případně telefonicky na +420 775 715 000 (SMS s žádostí o kontakt, do zprávy uveďte své jméno a zboží, kterého se reklamace týká)

  formulář k uplatnění reklamace je ke stažení: Uplatnění reklamace ( DOC / PDF – reklamační list)

  • pokud to situace vyžaduje, vyzveme vás k odeslání reklamovaného zboží poštou na naši adresu VITAORA s.r.o., Na Pátku 122, 337 01 Rokycany
  • k reklamovanému zboží přiložte doklad o koupi (fakturu)
  • lhůta pro vyřízení vaší reklamace: reklamace bude vyřízena zpravidla ve 14 denní lhůtě, nejpozději do 30ti kalendářních dnů od bezvadné reklamace vady zboží;

   

  Co dělat, když je doručené zboží poškozené

  • zkontrolujte si zásilku pečlivě při přebírání od dopravce. Zásilku, která jeví známky poškození nebo otevření, nepřebírejte.
  • je-li zboží poškozeno, ačkoliv byl obal neporušený, kontaktujte nás co nejdříve na e-mail info@vitaora.cz,nebo na telefon +420 775 715 000.

  Na dárky, které jsou poskytovány zdarma, nelze uplatňovat žádná práva spotřebitele. Takové zboží splňuje podmínky Darovací smlouvy podle platné legislativy ČR.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení