Srdeční čakra - ANAHATA

Zelená je dominantní barvou srdeční čakry a je spojována s pocitem rovnováhy a stability. Symbolizuje ekologii a životní prostředí. Je barvou růstu, svěžesti, regenerace, znovuzrození, ale i peněz. Lidé, kteří dávají přednost této barvě, obvykle oceňují přírodu a bezpečí, které s sebou přináší. Zelená je také barvou, která přitahuje dobrý úsudek a smysl pro spravedlnost. 

 

TreeSisters

 

Z terapeutického hlediska souvisí srdeční čakra se srdcem a brzlíkem. Zelená barva může pomáhat při problémech se srdcem a krevním oběhem, únavě, dýchacích potížích, nespavosti, hněvu, rakovině, paranoi, napětí, problémech s imunitou, uvolňování negativity a léčení na všech sedmi úrovních. Vzhledem k tomu, že zelená je uklidňující barva, uvádí se, že lidé mají tendenci ztrácet jakékoli agresivní a/nebo úzkostné rysy, když jsou vystaveni působení této barvy.

 

Podle principů chromoterapie podporuje zelená barva celkovou pohodu, vnitřní harmonii a pomáhá při uvolnění myšlenek a svalů. Je také známá jako centrum lásky a sebelásky. Zelená je také barvou soucitu, přijetí a pomáhá nalézt rovnováhu
 

 

 

 

 

 

 

 

Doporučená afirmace zelené barvy: srdeční-čakra-2

"Díky zelené barvě vím, že se dokážu soustředit a být vyrovnaný ve všech situacích."

 

Zelená barva se pojí:

Prvek: vzduch
Souvisí se: srdcem, brzlíkem, plícemi, oběhovým a imunitním systémem
Podporuje: harmonii, vnitřní mír, vztahy, radost, sebeovládání, soucit, odpuštění, obnovu, růst a léčení
Planety: Venuše, Slunce
Vůně: jasmín, levandule, růže
Jógové pozice: lyengar jóga, setu buddha sarvangasana
Rostliny: řebříček obecný, řebříček jilmový
Zelené kameny: smaragd, zelený turmalín, malachit, jadeit, avanturín

 

ZELENÁ LAHEV i9 HARMONIE 
62_i9-zelena-2